Serwis Ekonomiczny ING

Tygodnik

Tygodnik ING: Umocnienie dolara po projekcjach Fed. Produkcja w kraju rośnie na efekcie otwarcia, ale presja kosztowa też.

Tygodnik | Spadek €/US$ wytracił impet pod koniec ubiegłego tygodnia. Krótkoterminowe wskaźniki techniczne sugerują korektę / wzrost pary na początku tego tygodnia. Spodziewamy się wzrostu do 1,1950, maksymalnie 1,20. Oczekujemy, że publikowane w tym tygodniu dane (przede wszystkim PMI z Europy i Ifo z Niemiec) będą dość bliskie oczekiwaniom i bez dużego przełożenia na wyceny. Pojawienie się oczekiwań na wcześniejsze podwyżki stóp w USA sugeruje jednak, że korekta nie potrwa długo. Fundamentalnie widzimy zejście pary do 1,17-1750 do końca miesiąca.

Tygodnik ING: Umocnienie złotego dzięki spadkowi ryzyka związanego z kredytami CHF. Dalsze wzrosty rentowności.

Tygodnik | Poza słabszym dolarem, krajowej walucie pomógł spadek ryzyka związanego z hipotecznymi kredytami walutowymi. Sąd Najwyższy w pierwszym z orzeczeń zaprezentował wyważone stanowisko, co zmniejszyło szanse na szybkie i masowe ugody banków z klientami i konwersję kredytów na PLN. Drugie z orzeczeń SN odłożył i oczekuje na opinie m.in. z NBP i KNF.